Kolorowanki naklejanki „Wesoła biedronka” Malujemy kredkami.

Ostatnio wybierałam pierwszą kolorowankę dla Jasia i pierwszą jaką mu kupiłam była to kolorowanka z naklejkami. Zdecydowanie był to strzał w dziesiątkę! Nawet nie przypuszczałam, że dzieci tak lubią naklejki. Ponieważ po tej książeczce nastało u nas jest szaleństwo naklejkowe! Oczywiście nie pozwalam ich naklejać, gdzie popadnie, bo naklejki są solidne, a potem jest problem z ich usuwaniem.

Powinniśmy nasze maluchy zachęcać do malowania, kolorowania i pisania. Wiadomo, że pierwsze prace plastyczne naszych dzieci zupełnie nie przypominają pięknych kolorowych rysunków. Ale dla nas rodziców jest to najpiękniejszy rysunek na świecie. Sama trzymam w szufladzie pierwszą prace plastyczną Jasia, która powstała już bardzo dawno temu.

Na rynku wybór kolorowanek i innego rodzaju malowanek jest bardzo duży. Ostatnio przeglądając je w sklepie z Jasiem zdecydowaliśmy się na „Wesołą biedronkę ” z Wydawnictwa AWM. Jest cała seria tych kolorowanek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Teraz staram się kupować takie kolorowanki, w których obrazki są dosyć duże, nie maja aż tyle szczegółów i mają proste obrazki do kolorowania dla maluchów. Dzięki kolorowaniu i malowaniu dziecko wyrabia sobie rączkę i zaczyna ładnie trzymać kredkę. Przyda się to potem przy nauce pisania. Na szczęście u nas nie było i nie ma z tym problemów. Kiedy Jasiek dostał swoje pierwsze kredki do rączki sam wiedział jak je trzymać i co trzeba z nimi robić.

„Koloruj, naklejaj, poznawaj kolory i kształty”, to cała seria kolorowanek dla maluchów! Uproszczone rysunki, oraz wyraźny kontur i duże płaszczyzny do pomalowania zachęcą dziecko do pracy z taką książką. U nas zdecydowanie furorę od jakiegoś czasu maja naklejki. Zaczęło się od pójścia Jasia do przedszkola i po powrocie z niego miałam dla niego przygotowana porcje naklejek. Dlatego też przy wyborze książki do malowania sugerowałam się naklejkami. Do każdego rysunku w książce, jest naklejka, którą trzeba nakleić w wyznaczonym miejscu a która ma za zadanie podpowiedzieć maluchowi, jak pokolorować dany obrazek. My bawimy się kolorami i nasze rysunki w 100% nie odzwierciedlają, tych z naklejek, ale to wszystko przyjdzie z czasem. Lubię z nim kolorować, bo wtedy wracam do czasów własnego dzieciństwa. Szkoda, że wtedy niestety nie było takich wspaniałych książek dla dzieci jak są teraz.

Oczywiście malujemy tez na zwykłych kartkach z bloku rysunkowego, czasem przerysowuję Jasiowi z kolorowanki dany obrazek i malujemy go wspólnie, ćwiczymy i utrwalamy w ten sposób kolory. W całej serii kolorowanek, jest aż 9 książeczek z naklejkami. I pewnie sięgniemy po kolejne książki z tej serii. Podoba mi się w nich to że maja bardzo grube brzegi i kontury obrazka, co pozwala małemu dziecku ćwiczyć kolorowanie by nie wyjeżdżać kredka poza linię.

IMG_0178 IMG_0179 IMG_0180 IMG_0181

Duże obrazki do kolorowania są idealne dla najmłodszych dzieci.

IMG_0173 IMG_0174

Naklejki do naklejania zajmują 2 strony książeczki.

IMG_0176 IMG_0177

Jak widać Jasiek radzi sobie całkiem nieźle z kolorowaniem.

IMG_0193 IMG_0197 IMG_0198 IMG_0201

A naklejanie to już chyba najbardziej interesujące zajęcie. Jaś uwielbia naklejki.

IMG_0202 IMG_0205

„Kolorowanki naklejanki „Wesoła biedronka”

Autor: Joanna Kulmowa

Ilustracje: Piotr Kozera

Rok wydania: 2013

Oprawa: Miękka lakierowana

Liczba stron: 32

Format: 19X19 Cm

Wydawnictwo: AWM

Cena katalogowa: 6,99 zł

2 myśli w temacie “Kolorowanki naklejanki „Wesoła biedronka” Malujemy kredkami.

  1. Kolorowanki jeszcze przed nami, ale widzę że Jasio mimo choroby dobrze w domu się bawi:) Kolorowanki to fajna rzecz dla maluchów, jeszcze jak są duże obrazki to łatwiej im malować.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s